Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Найстаріший пес на Землі

У Португалії у віці 31 року помер найстаріший пес на землі – португальський мастиф (класична назва породи – Рафейру Ду Алентежу) на ім’я Боббі.

21 жовтня стало відомо, що пішов з життя найстарший пес у світі. Бобі було 31 рік і 165 днів. Довгожитель Боббі навесні 2023 року був внесений до Книги рекордів Гіннеса, оскільки він став найстарішим песиком в історії.

Скільки ж це – 31? Це неймовірна цифра, яку досі не доводилось пораховувати ні з ким іншим. Простий арифметичний розрахунок показує, що Боббі прожив щонайменше 240 років за людським еквівалентом.

Про смерть Собаки повідомила доктор Карен Бекер, ветеринар, яка кілька разів його лікувала. Про це вона написала свій пост у Фейсбук:

«Буває чи коли-небудь достатньо часу 💔? Думаю, ні.
Вчора ввечері цей милий хлопчик заслужив свої крила 🕊️
Незважаючи на те, що пережив кожну собаку в історії, його 11 478 днів на землі ніколи не було достатньо для тих, хто його любив…»

Бобі народився в 1992 році в Конкейруші, невеликому португальському селі з його власником Леонелем Коста.

Бобі був чистокровним Рафейру ду Алентежу, порода, яку часто використовували для охорони майна та худоби. Ці собаки зазвичай живуть від 12 до 14 років, але Бобі прожив набагато більше.

Коста пояснив довге життя Бобі його дієтою, що складається з неприправленої людської їжі, його свободою пересування лісами та сільськогосподарськими угіддями неподалік будинку, а також спокійною сільською місцевістю, в якій він виріс.

«Звичайно, наша любов і прихильність протягом усього життя також допомогли». Якщо не брати до уваги одну проблему зі здоров’ям у 2018 році, Бобі прожив відносно здорове життя.

Крім того, що Бобі встановив рекорд найстарішого собаки за всю історію, він також витіснив Спайка, 23-річного помісь чихуахуа, як найстарішого живого собаку на той момент, всього через кілька тижнів після того, як титул був присвоєний Спайку.

Титул найстарішого собаки світу Спайк отримав у грудні 2022 року

11 травня Бобі виповнився 31 рік, і він відсвяткував свій день народження на «великій вечірці» за участю понад 100 гостей. На цей захід до Португалії прилетіли люди з кількох країн, що є свідченням багатьох шанувальників собаки. В останні роки життя Бобі багато часу спав у своєму ліжку чи біля вогню.

Бобі був “єдиним у своєму роді”, як сказав Коста в лютому, згідно з газетою USA Today Wyatt Grantham-Philips. Сім’я була «дуже щаслива та вдячна життю за те, що через 30 років Бобі все ще був у нашому повсякденному житті».