Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Коти покращують емоційний стан свого господаря та зміцнюють імунітет організму.

Вчені довели, що люди, які тримають у хаті кота, живуть на 10 років довше. Адже сучасне життя має на увазі безліч стресових ситуацій для всіх нас. Ми намагаємося позбутися цього будь-яким доступним способом: купуємо заспокійливе, ходимо до психологів. Але не варто вдаватися до сильнодіючих ліків чи сеансів у психотерапевта. Медики радять завести домашнього вихованця – кота. Іноді ці пухнастики можуть заощадити купу грошей, які зазвичай витрачаються на антидепресанти або лікарів. А ще вони позитивно впливають на загальний стан нашого здоров’я і навіть підвищують імунітет.

Знімають стрес та тривогу

Фахівці вже давно довели: коли кіт муркоче, людина заспокоюється і розслаблюється. Зникають стрес, дратівливість та тривожні стани. Приємні повільні погладжування котика заспокоюють пульс та стабілізують АТ. Коти навіть можуть позбавляти людей важких емоційних станів. Тому фахівці рекомендують тримати тварину на руках тим, хто має часті головні болі, схильний до неврозів, депресій і хронічної втоми.

Зцілюють своїм муркотанням

Мурликання кота – це звукові сигнали на частоті коливань від 20 до 50 Гц. Тому воно позитивно впливає на нервову систему людини, зміцнює імунітет і прискорює процеси одужання від різних захворювань. Медичні фахівці зробили важливе відкриття: під дією звукових коливань котячого муркотання зміцнюється кісткова тканина, збiльшується її щiльнiсть, у рази прискорюється зрощення кiсток при переломах. Особливо корисно мати в будинку кота людям похилого віку для лікування остеопорозу. Також, коти відомі, як прекрасні масажисти, що знімають напругу м’язів спини та шиї.

Дають безумовне кохання

Кішки вміють виявляти прихильність та можуть формувати глибокі емоційні зв’язки з людиною. Хоча вони досить самостійні і чудово почуваються наодинці. Безумовне кохання домашнього вихованця формуватиме почуття безпеки у свого власника. Це типу прийому у психолога, який створює таку атмосферу, щоб людина відчувала себе в безпеці і могла повністю довіритися і розкритися лікарю.

Найвдячніші та найрозумніші слухачі

Вчені довели, що котики вміють дуже уважно слухати своїх господарів. Так, вони не можуть відповідати людині словами, але на їх погляд стає зрозуміло, що кіт вас розуміє і підтримує муркотанням. А ще домашній улюбленець ніколи не стане вас перебивати, засуджувати, давати непотрiбнi поради чи аналізувати ваші слова та вчинки. Тому вiд такого домашнього терапевта лише однi плюси.

Інтуїтивно відчувають, коли потрібна підтримка

Коти дуже розумнi та чiтко сканують почуття та емоцiї свого господаря. Тому часто навмисно смiшають людей рiзноманiтними витiвками чи лягають навколiшки, щоб втiшити i заспокоїти. До того ж, кицьки допомагають своїм господарям краще вiдчувати емоцii та переживання iнших людей. Це визначили британськi вченi, якi проводили дослiдження поведiнки цих тварин.

Ідеальні ліки від самотності

Кіт принесе безцiнну користь самотнiм людям, серед яких багато творчих особистостей. Адже iсторично вiдомо, яку велику роль грали домашнi вихованцi у життi вiдомих письменникiв, громадських дiячiв, полiтикiв та науковцiв.