Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Регдол: ніжна кішка з характером.

Регдол – це порода кішок, яка вражає своєю красою, ласкою і спокоєм. Її назва походить від англійського слова ragdoll, що означає “ганчіркова лялька”. Це тому, що ці кішки дуже розслаблюються, коли їх беруть на руки, і стають м’якими і гнучкими, як іграшки. Але не думайте, що Регдоли – це безвольні і пасивні тварини. Вони мають свій характер, інтелект і індивідуальність. Давайте дізнаємося більше про цю незвичайну породу.

Історія, походження

Порода регдол виникла в США в 1960-х роках завдяки ентузіазму і експериментам однієї жінки – Енн Бейкер. Вона була заводчиком персидських кішок і мала свою улюблену самку – білу довгошерстну кішку по кличці Жозефіна. Одного разу Жозефіна потрапила під машину і була врятована ветеринарами. Після цього вона народила кілька кошенят від різних батьків, які мали дуже м’яке хутро, голубі очі і розслаблене поводження. Енн Бейкер вирішила вивести нову породу на основі цих кошенят, схрещуючи їх з бірманськими, персидськими і іншими кішками. Вона також створила свою власну асоціацію регдолів і запатентувала назву породи. Однак її методи селекції і реклами не викликали довіри серед інших заводчиків, які відокремилися від неї і продовжили розвивати породу за більш науковими принципами. Так у 1971 році була заснована Міжнародна асоціація регдолів (IRCA), а в 1975 році – Американська асоціація регдолів (RCA). Відтоді порода отримала визнання і популярність у багатьох країнах світу.

Набуття популярності в світі

Перші регдоли були завезені в Європу в 1981 році в Англію, де вони швидко завоювали серця любителів кішок. У 1986 році порода була визнана Федерацією фелінологічних організацій Європи (FIFe), а в 1994 році – Американською асоціацією кішок (CFA). Зараз це одна з найпопулярніших порід у світі, особливо в США, Великобританії, Франції, Німеччині, Японії та Австралії.

Характеристики Регдолів

регдоли – це крупні кішки, які досягають ваги від 4 до 9 кг. Їхнє тіло довге, міцне і м’язисте, з широкою грудною клітиною і короткою шиєю. Голова широка, з плоским верхом і широко посадженими вухами. Очі великі, овальні, насиченого голубого кольору. Ніс прямий, з вираженим переніссям. Хвіст довгий і пухнастий. Шерсть регдолів шовковиста і густа, середньої довжини або довгої. Для дорослих кішок характерне “кільце” шерсті навколо шиї і пухнасті “штанці”. Існують три види окрасу: колор-пойнт (у таких кішок світле тіло, але темні окремі його частини: лапи, хвіст, вуха і морда), бі-колор (один з типів окрасів кішок з білими плямами, які займають від 1/3 до 1/2 всього тіла) і міттед (один з типів окрасів кішок з білими плямами, які займають від 1/4 до 1/3 всього тіла). Зустрічаються чотири відтінки окрасу: силовий (темно-коричневий), голубий (сірий), пурпурний (світло-сірий) і шоколадний (коричневий). Також можливий варіант триколірного (черепашкового) окрасу кішок.

Особливості породи

Регдоли – це порода, яка має багато особливостей, які відрізняють її від інших. Одна з них – це їхня здатність розслаблятися на руках у людини, що надає їм вигляд ганчірної ляльки. Це пов’язано з їхнім спокійним і покірним характером, а також з їхньою генетикою, яка впливає на розвиток м’язів. Інша особливість – це їхня невміння групуватися в польоті, тобто приземлятися.

Особливості догляду

Ця порода, яка не потребує особливого догляду. Їхнє хутро не плутається і не скочується, тому достатньо регулярно чистити їх за допомогою м’якої щітки або гребінця. Вони також не схильні до линяння, тому не залишають багато шерсті на меблях і одязі. Регдоли не потребують частого купання, але якщо ви хочете їх помити, то слід використовувати спеціальний шампунь для довгошерстих кішок і добре висушити їх після процедури. Регдоли не мають особливих проблем зі здоров’ям, але слід слідкувати за їхнім вагою, тому що вони схильні до ожиріння. Також слід регулярно обстежувати їхні очі, вуха, зуби і нігті, і забезпечувати їм своєчасну вакцинацію і дегельмінтизацію.

Особливості характеру

Регдоли – це порода, яка має дуже добрий і лагідний характер. Вони дуже прив’язані до своїх господарів і люблять з ними спілкуватися. Вони не агресивні і не конфліктні, але дуже довірливі і покірні. Вони легко адаптуються до різних умов життя і залюбки дружать з іншими тваринами і дітьми. Регдоли не дуже активні і грайливі, але вони люблять іграшки і інтелектуальні ігри, які стимулюють їхній розум. Вони також дуже спокійні і тихі, і не видають гучних звуків. Регдоли – це ідеальні кішки для тих, хто шукає вірного і ніжного друга.

Регдол – це порода кішок, яка поєднує в собі красу, ласку і спокій. Вони вражають своїм м’яким хутром, голубими очима і розслабленим поводженням. Вони не потребують особливого догляду, але потребують уваги і любові від своїх господарів. Вони дуже прив’язані до людей і легко дружать з іншими тваринами і дітьми. Вони не дуже грайливі і активні, але дуже розумні і цікаві. Вони не агресивні і не конфліктні, але дуже довірливі і покірні. Регдоли – це кішки, які здатні подарувати своїм власникам багато радості і тепла. Якщо ви хочете мати такого друга, то Регдол – це відмінний вибір для вас.